Kolejna debata klubowa organizowana przez Executive Club odbędzie się już 18 maja 2017 roku pod hasłem „Polacy na podbój światowych rynków”.

  • Eksport

Kolejna debata klubowa organizowana przez Executive Club odbędzie się już 18 maja 2017 roku pod hasłem „Polacy na podbój światowych rynków”. Tym razem grono zaproszonych ekspertów skupi się na niezwykle istotnej dla polskiej gospodarki tematyce polskiego eksportu.

Polacy nie gęsi i swój…eksport mają? Pomimo niepewnej sytuacji ekonomicznej polskie spółki wciąż inwestują, a nawet dokonują przejęć za granicą. Ostatnia dekada przyniosła dynamiczny wzrost liczby i wartości inwestycji zrealizowanych przez polskie firmy poza Polską. Made in Poland staje się rozpoznawalne w świecie, a rodzimym przedsiębiorcom nie wystarczają sukcesy na lokalnym rynku. W biznesie pojawia się zatem dużo nowych pytań zarówno od tych, którzy już rozpoczęli ekspansję za granicą, jak i tych, którzy planują wyjście ze swoim towarem lub usługami w świat. W wyniku transformacji struktura polskiego eksportu zmienia się na lepsze, eksportujemy coraz więcej towarów wysokoprzetworzonych i  nowoczesnych. Według fundacji Kronenberga za granicę eksportuje aż 65 proc dużych przedsiębiorstw, 47 proc. średnich oraz 25 proc. małych, z czego aż 39 proc. firm już działających za granicą planuje wejść na nowe, zagraniczne rynki. Celem spotkania będzie dyskusja o przyszłości polskiego eksportu, ekspansji polskich firm za granicą oraz aspektach prawnych  i najlepszych modelach finansowania rozwoju polskich spółek globalnie.

Podczas debaty ,,Polacy na podbój światowych rynków”  podjęte zostaną wątki takie jak; globalna ekspansja krajowych firm, optymalne zabezpieczenia procesu eksportowego, stosunki gospodarcze Polski z Bliskim Wschodem czy najważniejsze polskie towary eksportowe.

 

Kontakt dla mediów:
Julia Domagała
Manager ds. komunikacji
tel. kom. 509 031 577
e-mail: juliadomagala@executive-club.com.pl

O Executive Club:
Executive Club jest organizacją zrzeszającą przedstawicieli top managementu, reprezentujących najważniejsze polskie i międzynarodowe przedsiębiorstwa. Począwszy od roku 2005 w Klubie skupieni są liderzy biznesu o ugruntowanej pozycji, którzy swoimi działaniami wyznaczają kierunki rozwoju polskiej gospodarki. Klub organizuje dla swoich członków spotkania cykliczne, by umożliwić im wymianę idei oraz nawiązywanie nowych kontaktów biznesowych. Jest też liderem w organizacji konferencji branżowych, dedykowanych różnym gałęziom gospodarki.

Like us: