Już niebawem kolejne spotkanie klubowe „Edukacja-Innowacja”, które odbędzie się 11 maja 2016 w „Mamaison Le Regina Hotel” w Warszawie.

  • klubowe maj 2016

Już niebawem kolejne spotkanie klubowe „Edukacja-Innowacja”, które odbędzie się 11 maja 2016 w „Mamaison Le Regina Hotel” w Warszawie.

Dyskusja poruszy aktualny temat niedostosowania kształcenia w Polsce do rynku pracy oraz potrzebę współpracy pomiędzy biznesem a placówkami edukacyjnymi. Dlaczego, pomimo wciąż rosnącej liczby studentów w kraju, wciąż brakuje absolwentów przygotowanych do wykonywania określonej pracy? Niedopasowanie struktury wykształcenia absolwentów do potrzeb rynku przynosi  stratę gospodarce w wysokości 12 mld złotych. Co zrobić, aby do przedsiębiorstw zgłaszało się więcej kandydatów o odpowiednich kwalifikacjach i jakie są oczekiwania przedstawicieli biznesu zarówno wobec absolwentów, jak i uczelni?

Zebrane grono przedstawicieli polskiej kadry zarządzającej zastanowi się, co jest receptą na poprawę kooperacji uczelni z biznesem, w jaki sposób biznes może dopomóc w kształceniu najlepszej kadry i brać udział w przygotowaniu studentów do pracy zawodowej lub czy świat biznesu może zaproponować nowe rozwiązania programowe.

W dobie ogromnej konkurencji  edukacja i sfera przedsiębiorców powinna żyć w ścisłej symbiozie, a ich współpraca wydaje się być niezbędna dla sprawnie funkcjonującego rynku.

Podstawą do debaty będzie krótki raport przygotowany przez firmę Cigno Consulting, specjalizującą się w kompleksowym doradztwie personalnym, która w badaniu oprze się na sugestiach i opiniach Członków Executive Club.

Prelegentami majowego spotkania będą: Prof. Andrzej Koźmiński – Prezydent, Akademia Leona Koźmińskiego, dr hab. Roman Szwed – Prezes Zarządu, Atende S.A.,  Edyta Ziajowska – Dyrektor Marketingu, PayU. Z Wielkiej Brytanii przyjedzie także John Ing – Dyrektor Dukes Education Group, prestiżowej brytyjskiej organizacji specjalizującej się w doradztwie edukacyjnym podczas procesu rekrutacyjnego na uniwersytety.

Moderatorem spotkania będzie Jakub Kapiszewski, Dziennikarz, Dziennik Gazeta Prawna.

Po debacie oficjalnej z udziałem Prelegentów odbędzie się dyskusja klubowa, podczas której wszyscy uczestnicy będą mieli okazję zabrać głos i zaprezentować rozwiązania na forum.

Spotkanie jak zwykle zwieńczy networkingowa część, podczas której zebrani goście będą mogli kontynuować rozmowy na tarasie przy lampce wina.

Partnerzy: Cigno, Palisander, PayU, Xerox


cigno


palisander


payu


xerox

 

 

Patroni medialni: Dziennik Gazeta Prawna, Manager, Polish Market, Rynek Inwestycji

Kontakt dla mediów:
Julia Domagała
Manager ds. komunikacji
tel. kom. 509 031 577
e-mail: juliadomagala@executive-club.com.pl

 

O Executive Club:
Executive Club jest organizacją zrzeszającą przedstawicieli top managementu, reprezentujących najważniejsze polskie i międzynarodowe przedsiębiorstwa. Począwszy od roku 2005 w Klubie skupieni są liderzy biznesu o ugruntowanej pozycji, którzy swoimi działaniami wyznaczają kierunki rozwoju polskiej gospodarki. Klub organizuje dla swoich członków spotkania cykliczne, by umożliwić im wymianę idei oraz nawiązywanie nowych kontaktów biznesowych. Jest też liderem w organizacji konferencji branżowych, dedykowanych różnym gałęziom gospodarki.

Więcej informacji na stronie: www.executive-club.com.pl

Like us: