Przewodnicząca Kapituły


????????Barbara Nowakowska

Przewodnicząca Kapituły, dyrektor zarządzająca Polskiego Stowarzyszenia Inwestorów Kapitałowych (PSIK).

Czytaj więcej

Zarządza PSIK od 12 lat, realizując cele statutowe stowarzyszenia, którymi jest przede wszystkim wspieranie rozwoju sektora private equity/venture capital w Polsce i reprezentacja interesów tego sektora. Reprezentowała Polskę jako ekspert w dziedzinie private equity/venture capital w Komisji Europejskiej.

Przed rozpoczęciem pracy w PSIK w 2003 roku, zasiadała w zarządzie niezależnego operatora telekomunikacyjnego El-Net S.A. Jest absolwentką wydziału handlu zagranicznego w SGPiS (SGH).

 

Członkowie Kapituły


Till Burgesburges_till_120x180px

Principal, HarbourVest Partners

Czytaj więcej

Till Burges dołączył do HarbourVest z filią w Londynie w 2006 roku jako współpracownik stowarzyszonej w podstawowej grupie partnerskiej i został wiceprezesem w 2010 roku. Till koncentruje się na badaniu, monitorowaniu i raportowaniu europejskich inwestycjach partnerskich.

Przed dołączeniem do firmy, Till pracował przez sześć lat jako konsultant w Bain & Company w Wielkiej Brytanii i Niemczech, gdzie skupiał się na projektach obejmujących komercyjne due diligence, integrację spółek po ich połączeniu oraz wzrostu organicznego spółki. Till uzyskał dyplom z inżynierii przemysłowej na Uniwersytecie Nauk Stosowanych w Lubece, w Niemczech w 1999 roku oraz tytuł MBA z IESE, Universidad de Navarra w Barcelonie, Hiszpania w 2004 roku. Till pochodzi z Niemiec, mówi po niemiecku, francusku i hiszpańsku.


ciszekWojciech Ciszek

Principal Banker, EBOiR

Czytaj więcej

Principal Banker w warszawskim biurze Europejskiego Banku Odbudowy i Rozwoju, współodpowiedzialny m.in. za nowe transakcje oraz portfel inwestycji Banku w fundusze private equity.

Zasiada w radach Advisory Board kilku funduszy inwestujących w Polsce oraz Europie Środkowej. Absolwent SGH.


PGdanski2Przemysław Gdański

Wiceprezes Zarządu ds. Bankowości Korporacyjnej i Inwestycyjnej w mBanku S.A.

Czytaj więcej

Absolwent Wydziału Handlu Zagranicznego na Uniwersytecie Gdańskim i rocznego programu w zakresie bankowości i finansów międzynarodowych w Loughborough University w Wielkiej Brytanii. W 2012 r. ukończył Advanced Management Program (AMP) na IESE Business School.

Z bankowością korporacyjną i inwestycyjną jest związany od ponad 20 lat. W latach 1993 – 1995 pracował w IBP Bank SA, następnie w ABN AMRO Bank w Polsce, w Rumunii i w centrali w Amsterdamie. W latach 2002 – 2006 był Dyrektorem Zarządzającym, kierującym Obszarem Dużych Firm w Banku BPH SA.

Od maja do listopada 2006 roku – CEO i Dyrektor Generalny Calyon Bank Polska i Calyon Oddział w Polsce. W listopadzie 2006 roku został powołany na stanowisko Wiceprezesa Zarządu Banku BPH, odpowiedzialnego za bankowość korporacyjną i finansowanie nieruchomości. Z dniem fuzji prawnej wydzielonej części Banku BPH z Bankiem Pekao SA został Wiceprezesem Zarządu odpowiedzialnym za Pion Bankowości Korporacyjnej, Rynków i Bankowości Inwestycyjnej Pekao SA. Od 2008 Członek Zarządu Banku odpowiedzialny za Pion Bankowości Korporacyjnej. Obecnie pełni funkcję Wiceprezesa Zarządu, odpowiedzialnego za Bankowość Korporacyjną i Inwestycyjną.


zdjęcia biznesowe i fotografia korporacyjnaPiotr Linke

Prezes Zarządu, Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych BGK S.A.

Czytaj więcej

Pan Piotr Linke jest absolwentem Szkoły Głównej Handlowej, Wydziału Finansów i Statystyki z tytułem magister ekonomii oraz Uniwersytetu Warszawskiego, Wydziału Nauk Ekonomicznych. Ukończył również program Strategic Leadership Academy na Harvard Business Review and Canadian International Management Institute, Advanced Executive Education.

W latach 1984 – 1991 pracował w Departamencie Treasury w Banku Handlowym w Warszawie S.A. oraz w bankach Vereins- und Westbank AG w Hamburgu, DG Bank AG i Mitteleuropäische Handelsbank AG we Frankfurcie/M. W roku 1991 Pan Piotr Linke rozpoczął pracę na stanowisku Dyrektora Departamentu Treasury w Banku Creditanstalt S.A. w Warszawie, gdzie do roku 1998 był odpowiedzialny za stworzenie i zarządzanie Departamentem.

W latach 1998 – 2011 kierował, w ramach Grupy Deutsche Banku, DWS Polska Towarzystwem Funduszy Inwestycyjnych S.A. pełniąc funkcję Wiceprezesa i Prezesa Zarządu. Jednocześnie w okresie 2000 – 2005 był odpowiedzialny, jako Wiceprezes Zarządu, za firmę Deutsche Asset Management S.A.

W latach 2011 – 2013 był Dyrektorem Generalnym firmy Poland Consulting Sp. z o.o.

Od września 2014 roku Pan Piotr Linke został zatrudniony na stanowisku Dyrektora Departamentu Operacyjnego w Towarzystwie Funduszy Inwestycyjnych BGK S.A. a w lutym 2015 roku powołany na stanowisko Prezesa Zarządu.


marcoMarco Natoli

Dyrektor, Equity Investments, European Investment Fund (EIF)

Czytaj więcej

Jako jeden z wyższych rangą członków zespołu LMM, Marco zarządza inwestycjami średniej wielkości, mezzanine i inwestycjami hybrydowymi i portfelami akcji debetowych w całej Europie. Do tej pory, ukończył ponad 30 inwestycji, o łącznej wartości 1,05 mld EUR. Pan Natoli zasiada w radach nadzorczych 32 funduszy.

Przed dołączeniem do EFI w styczniu 2009 roku, pracował przy inwestycjach bezpośrednich jako Senior Investment Manager w Innogest Capital, włoskim funduszu VC, koncentrując się na wczesnych etapach inwestycji.

Poprzednie zajęcia Pana Natoli to Project i Engagement Manager w firmie Capgemini (2001 do 2004), gdzie z powodzeniem realizował złozone zadania doradcze i Ernst & Young Consultants, gdzie rozpoczął swoją karierę w 1998 roku.

Marco posiada tytuł magistra inżynierii przemysłowej i Zarządzania na Politechnice w Turynie (Włochy).


poterHenry Potter

Partner, Alpha Associates


brBeata Radomska

Prezes Zarządu, Executive Club

Czytaj więcej

Absolwentka Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego oraz Wyższej Szkoły Ubezpieczeń i Bankowości. Ukończyła studia MBA. Posiada kilkunastoletnie doświadczenie menedżerskie. Pracowała w instytucjach finansowych: austriackiej firmie brokerskiej Allfinanz, Skarbiec Asset Management Holding, od kilku lat związana z branżą doradztwa personalnego.

Pomysłodawczyni oraz Prezes Zarządu Executive Club, najbardziej elitarnej organizacji zrzeszającej top management. Odpowiada za strategię klubu, który integruje elity biznesowe oraz jest platformą wymiany poglądów i inspiracji dla najwyższej kadry menedżerskiej


rafalwizaRafał Wiza

Szef Zespołu Doradczego dla sektora Private Equity KPMG w Polsce

Czytaj więcej

Rafał dołączył do KPMG w 2000 r. i jest szefem grupy Private Equity KPMG w Polsce. Odpowiedzialny jest za relacje pomiędzy dedykowanym zespołem partnerów ze strony KPMG a przedstawicielami funduszy Private Equity.

Zespół Private Equity w KPMG składa się z partnerów specjalizujących się w wyszukiwaniu targetów inwestycyjnych, restrukturyzacjach podatkowych, wycenach, projektach due diligence, projektach audytowych oraz w doradztwie operacyjnym. Jednym z celów wspomnianego zespołu jest szeroka promocja funduszy Private Equity wśród właścicieli kapitału prywatnego i wśród społeczeństwa. Ponadto, Rafał jest odpowiedzialny za zarządzanie i koordynację wielu projektów związanych z badaniem sprawozdań finansowych, a wspólnie z Markiem Gajdzińskim za zarządzaniem działem Knowledge Management w KPMG.


wrzesinskiMichał Wrzesiński

Profesor SGH, Kierownik Zakładu Rynków Kapitałowych i Teorii Finansów

Czytaj więcej

Michał Wrzesiński od prawie 20 lat zaangażowany w prowadzenie transakcji fuzji i przejęć. Doradzał w ponad 40 transakcjach M&A na łączną kwotę ponad 4 mld PLN. Rozpoczął swoją karierę w MC Concordia, gdzie był Partnerem odpowiedzialnym za transakcje kapitałowe, następnie przez ponad 5 lat kierował działem corporate finance w Rabobanku, a następnie był partnerem i założycielem Navigator Capital i DM Navigator.

Od 2014 roku zaangażowany operacyjnie w MBO Grupy PKT.PL. Jest również Profesorem SGH, gdzie w szczególności specjalizuję się w tematyce dotyczącej private equity, w 2008 roku obronił habilitacje z zakresu efektywności funduszy private equity.