Prelegenci

MARCIN BILLEWICZ

 billewicz

Copernicus Group, makler papierów wartościowych (nr licencji 751).

 

Zaczynał karierę w 1996 roku jako analityk i sprzedawca papierów wartościowych (equity salesman) w Grupie ING. Następnie zarządzał detalicznym biurem maklerskim oraz zakładał pierwszą w Polsce agencję relacji inwestorskich wraz z Enterprise Investors.

Czytaj więcej

Jest wiodącym akcjonariuszem Grupy Copernicus, gdzie pełni funkcję Dyrektora do Spraw Strategii i Rozwoju Grupy.


 

MACIEJ CIEŚLAK

cieślak

Partner Zarządzający w Holon Consultants.

 

 

Maciej Cieślak jest Partnerem Zarządzającym w Holon Consultants – firmie doradztwa corporate finance. Ma kilkunastoletnie doświadczenie w pracy przy transakcjach kapitałowych z udziałem private equity, fuzjach i przejęciach oraz strategiach wejścia na rynek dla dużych międzynarodowych korporacji.

Czytaj więcej

Pracując w Holon Consultants brał udział w kilkunastu zamkniętych transakcjach z udziałem private equity oraz inwestorów branżowych.
Przed założeniem Holon Consultants był menedżerem w brytyjskiej firmie doradczej Central Europe Trust. Prowadził wykłady i szkolenia dla menedżerów oraz pracowników banków w ramach UNIDO.

Ukończył fakultet matematyczno – fizyczny na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie, studia doktoranckie w dziedzinie fizyki na Uniwersytecie Heidelberg w Niemczech oraz studia podyplomowe w dziedzinie ekonomii w Katedrze Gospodarki Światowej Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. Ma tytuł doktora w dziedzinie fizyki jądrowej.


 

PAWEŁ GIERYŃSKI

gierynski

Wspólnik w Abris Capital Partners.

 

 

 

Pan Paweł Gieryński jest wspólnikiem w Abris Capital Partners, firmie zarządzającej funduszami private equity skupiającej się na wykupach przedsiębiorstw średniej wielkości oraz funduszach typu growth capital w Europie Środkowej i Wschodniej.

Czytaj więcej


Przed rozpoczęciem pracy w Abris Pan Paweł Gieryński był wspólnikiem zarządzającym w Copernicus Partners oraz kierował działaniami związanymi z zarządzaniem aktywami alternatywnymi Copernicus Capital TFI – Towarzystwa Funduszy Inwestycyjnych regulowanego polskim prawem.

 

mec. PAWEŁ GRZEŚKOWIAK

 grzeskowiak

Adwokat i partner w biurze Kancelarii Prawnej Gide Loyrette Nouel.

 

Paweł Grześkowiak, adwokat i partner w warszawskim biurze Kancelarii Prawnej Gide Loyrette Nouel odpowiedzialny za Departament Bankowości i Finansów.Jest absolwentem Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego oraz Prawa Porównawczego Uniwersytetu w Strasburgu.

Czytaj więcej

Posiada również dyplom Business Management Course Francuskiego Ośrodka Kształcenia i Informacji Kadr (CEFFIC) w Warszawie, licencję maklera papierów wartościowych Warszawskiej Giełdy Papierów Wartościowych, ukończył także studia podyplomowe (DESS) w zakresie prawa gospodarczego francuskiego i europejskiego w Kolegium Prawa Francuskiego przy Uniwersytecie Warszawskim działającym pod egidą Uniwersytetu w Poitiers.
Paweł Grześkowiak specjalizuje się w prawie finansowym i bankowym (operacje finansowania zabezpieczonego i strukturyzowanego), transakcjach private equity oraz fuzji i przejęć. Posiada także doświadczenie w zakresie prawa giełdowego, papierów wartościowych, sekurytyzacji oraz projektów inwestycji infrastrukturalnych.

Paweł Grześkowiak aktywnie działa w Polskim Stowarzyszeniu Inwestorów Kapitałowych (PSIK). Jest prawnikiem rekomendowanym przez EMEA Legal 500 w 2008 r., 2009 r. i 2010 r. w dziedzinie bankowości i finansów. Został również uznany za wiodącego polskiego prawnika przez PLC Which Lawyer w 2010 r. w dziedzinie private equity oraz w dziedzinie bankowości i finansów.
Posługuje się językiem angielskim i francuskim.


 

SŁAWOMIR JANISZEWSKI

janiszewski
Partner Pricewaterhouse Coopers – Zespół Fuzji i Przejęć.

 

 

Sławomir Janiszewski jest partnerem w Pricewaterhouse Coopers odpowiedzialnym za koordynację prac zespołu fuzji i przejęć w Polsce. Posiada bogate doświadczenie w doradztwie finansowym zdobyte w trakcie pracy w działach Corporate Finance wiodących firm doradczych w Polsce.

Czytaj więcej

Doradzał wielu klientom w procesach zakupu bądź sprzedaży przedsiębiorstw na rynku prywatnym działających w różnych branżach.
Wybrane projekty:

  • Doradztwo dla PGE KWB Bełchatów przy sprzedaży producenta wody mineralnej – Bewa
  • Doradztwo dla funduszu PE Abris Capital Partners w procesie zakupu spółki odzieżowej Etos S.A. (właściciel m,in, marki Diverse), spółki Fundusz Mikro oraz Alumetal S.A.;
  • Doradztwo na rzecz właścicieli spółki Okna Rąbień – producenta okien PVC, w procesie sprzedaży 100% udziałów do funduszu PE Penta Investments;
  • Doradztwo funduszowi Copernicus w procesie sprzedaży udziałów w chorwackiej telewizji kablowej – Adriatic Kabel i serbskiej spółce ochroniarskiej Progard Securitas. 

 

KRZYSZTOF KRAWCZYK

krawczyk

Innova Capital.

 

 

 

Posiada 12-letnie doświadczenie w sektorze private equity. Do Innova Capital dołączył w 2000 roku. Od tego czasu przygotowywał i zarządzał wielorakimi inwestycjami w branży telekomunikacyjnej (Orange Slovakia, MobilTel, Energis Polska, GTS), mediów (Metropolis Media), IT (amg.net) oraz usług dla binzesu (Mercor, La Fântâna).

Czytaj więcej

Kierował inwestycjami w Mercor, które wiązały się z wprowadzeniem IPO na Warszawską Giełdę. Przed rozpoczęciem pracy w Innova Capital, pracował w Pioneer Investment Poland oraz w Daiwa Institute of Research. Jest współzałożycielem oraz przewodniczącym Komitetu LBO przy Polskim Stowarzyszeniu Inwestorów Kapitałowych. Specjalizuje się w projektach inwestycyjnych w TMT, w sektorze usług dla firm, w tym firm z sektora budowlanego.

Posiada dyplom (z wyróżnieniem) Wydziału Finansów i Bankowości na SGH w Warszawie


 

DIETER LOBNIG

dieter
UniCredit Corporate & Investment Banking / Bank Pekao.

 

Posiada ponad czternastoletnie doświadczenie w zarządzaniu finansowaniem projektów inwestycyjnych w Europie Środkowo-Wschodniej. W roku 2005 dołączył do Banku BPH, gdzie pełnił funkcję dyrektora ds. projektów finansowych. Wcześniej pracował w Bank of Tokyo-Mitsubishi w Londynie i Wiedniu oraz w Corporate Syndications dla banku Austria Creditanstalt w Wiedniu.

Czytaj więcej

Obecnie kieruje zespołem odpowiedzialnym za Financial Sponsor Solutions w Banku Pekao w Warszawie.

Zapoczątkował i koordynował finansowanie wielu transakcji w ramach Financial Sponsor Solutions w Polsce, m.in. dla takich firm jak Ultimo, Hortex, Luxmed, Axtone oraz Libet.

Pan Dieter Lobnig jest absolwentem University of Business Administration and Economics w Wiedniu

.


 

MICHAŁ LUBIENIECKI

 lubieniecki

Dyrektor w ICENTIS Corporate Solutions.

 

Odpowiedzialny za doradztwo w zakresie aranżacji finansowania, w tym transakcji wykupów, finansowania korporacyjnego i projektowego w ICENTIS. W latach 2006 – 2009 był szefem warszawskiego biura Europejskiego Banku Inwestycyjnego (EBI).

Czytaj więcej

Wcześniej (2003-2005) jako kluczowy członek zespołu operacji kredytowych EBI w Luksemburgu odpowiadał za duże transakcje finansowania dłużnego i sekurytyzacyjne w Polsce i Europie Środkowej. Od 1997 do 2002 roku pracował dla HSBC Investment Bank w Londynie i Warszawie jako kolejno Analityk, Associate i Manager w działach doradztwa i rynków kapitałowych; wcześniej jako Associate w dziale rynków kapitałowych Investment Bank Austria w Warszawie. Ukończył studia magisterskie na Wydziale Finansów i Bankowości Szkoły Głównej Handlowej (1997) oraz dzienne studia MBA na INSEAD, Fontainebleau (2003, stypendium Sisley-Marc d’Ornano). Od 2004 roku posiada tytuł Charter Financial Analyst (CFA)

 


 

EDWARD DANIEL MACDONALD III

macdonald
CAG i doradztwo transakcyjne, Europa Środkowo – Wschodnia.

 

 

Edward Daniel MacDonald jest prezesem i założycielem spółki CAG – niezależnego doradcy na rynku fuzji i przejęć w Europie Środkowo-Wschodniej. CAG koncentruje swoją działalność na usługach świadczonych na rzecz funduszy private equity aktywnych w Europie Środkowo-Wschodniej, takich jak m.in. Advent, AIG, Innova Capital, Darby, Enterprise Investors, Oresa, 3TS/3i, MCI i BBI Investments.

Czytaj więcej

Jednocześnie Pan MacDonald jest inwestorem w funduszach private equity i dynamicznie rozwijających się polskich spółkach. Przed utworzeniem CAG pełnił on obowiązki dyrektora w ABN AMRO Corporate Finance.
Pan MacDonald urodził się w 1964 roku w Bostonie (USA). Ukończył Harvard College – Magna Cum Laude w czerwcu 1987 z A.B. Stosunków Międzynarodowych. Od 1991 roku mieszka w Warszawie. Ma dwoje dzieci.


 

ZBIGNIEW MENDEL

mendel
PPU Izoterm Sp. z o.o.

 

 

Posiada 15 – letnie doświadczenie na najwyższych stanowiskach [Prezes Zarządu – Dyrektor Generalny] w spółkach wielu branż [FMCG, przemysł lekki, logistyka i dystrybucja], w tym w spółkach zagranicznych. Od 11 lat współpracuje z funduszami inwestycyjnymi, z czego ostatnie 9 lat z funduszami P.E/V.C.

Posiada doświadczenie w restrukturyzacji przedsiębiorstw, konsolidacji sektorowej, fuzjach i przejęciach, oraz wyjściu inwestora przez IPO. 

Czytaj więcej

 Doktor nauk humanistycznych Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, absolwent studiów podyplomowych na Politechnice Śląskiej [zarządzanie przedsiębiorstwem] i SGH [oparte na strukturze MBA].

Autor licznych publikacji naukowych, w tym poświęconych systemowi politycznemu współczesnej Francji, która od lat stanowi przedmiot jego szczególnych zainteresowań. 


 

PIOTR MISZTAL

misztal
Amundi Asset Management /SGAM Eastern Europe Fund.

 

 

Posiada 12 letnie doświadczenie w sektorze private equity. Od ponad trzech lat jest Partnerem w Warszawskim biurze Amundi Asset Management – firmie zarządzającej SGAM Eastern Europe Fund. Wcześniej był Partnerem w firmie zarządzającej grupą funduszy Riverside, gdzie prowadził warszawskie biuro.

Czytaj więcej

Piotr Misztal zrealizował szereg inwestycji private equity zarówno w Polsce jak i w regionie Europy Środkowo-Wschodniej, a także uczestniczył w wielu projektach w Europie Zachodniej. Wcześniej Piotr Misztal przez kilka lat zajmował się doradztwem transakcyjnym i Corporate Finance m. innymi w grupie Banku Austria. W połowie lat 90-tych był Dyrektorem w XI Narodowym Funduszu Inwestycyjnym, a swą karierę zawodową zaczynał na początku lat 90-tych w KPMG, gdzie zajmował się projektami dla sektora bankowego w Polsce.

Piotr Misztal ukończył Państwowy Moskiewski Instytut Stosunków Międzynarodowych, uczestniczył w szeregu szkoleń w dziedzinie finansów, oraz posiada dyplomy z dziedziny zarządzania Canadian International Management Institute oraz Centre for Management Training.


 

MONIKA MORALI – EFINOWICZ

Monika_Morali-EfinowiczAdvent International.

 

 

Posiada ponad kilkunastoletnie doświadczenie w dziedzinach private equity i corporate finance zdobyte w Europie Zachodniej i Wschodniej. W 2005 roku dołączyła do globalnego funduszu private equity Advent International, a od lutego 2008 roku zarządza warszawskim biurem firmy.

Czytaj więcej

Zanim dołączyła do Advent, przez pięć lata pracowała w Apax Partners z siedzibą w Monachium, gdzie była odpowiedzialna za inwestycje głównie w sektorze medialnym w Niemczech i Europie Środkowej. Swoją karierę rozpoczęła w 1997 r. w Berenberg Bank w Hamburgu, doradzając klientom w transakcjach fuzji i przejęć w sektorze dóbr konsumpcyjnych oraz logistycznym.

Pracując w Advent brała udział w wielu transakcjach w regionie. Jej inwestycje to m.in. wykup polskiej firmy Kamax przy równoczesnym przejęciu jej niemieckiego konkurenta Keystone Bahntechnik i przekształcenie obydwu spółek w Axtone – światowego lidera na rynku zderzaków i amortyzatorów dla wszystkich typów pojazdów szynowych. Obecnie polski oddział Advent International pod kierownictwem Moniki Morali-Efinowicz nabył ponad 85% pozostających w obrocie akcji WSiP i dąży do wycofania tej spółki z publicznego obrotu.

Monika ukończyła z wyróżnieniem Handel Zagraniczny na Akademii Ekonomicznej w Poznaniu oraz studia MBA w INSEAD we Francji. W latach 90-tych była stypendystką m.in. rządu niemieckiego (Uniwersytet w Hamburgu), Fundacji dla Porozumienia Polsko Niemieckiego “Krzyżowa” oraz francuskiej Fundacji Sisley-D’Ornano. Mówi biegle kilkoma językami.

Monika Morali-Efinowicz zasiadała w Radach Nadzorczych Axtone i Bolix. Obecnie jej kandydatura została zgłoszona do RN WSiP.


 

MAŁGORZATA NESTEROWICZ

Malgosia_Nesterowicz

Dyrektor ds. klientów korporacyjnych w Banku Zachodnim WBK S.A., Warszawa.

 

 

 

Pani Małgorzata Nesterowicz jest szefem zespołu ds. structured finance w BZ WBK, który koncentruje się na transakcjach typu LBO, finansowaniu fuzji i przejęć, finansowaniu projektów oraz syndykalizacji. Posiada duże doświadczenie zwłaszcza we współpracy z wieloma wiodącymi firmami private equity działającymi na terenie Polski.

Czytaj więcej

Pełniąc swoje obowiązki na tym stanowisku, udzielała kredyty bezpośrednio finansujące wiele z największych przejęć polskich firm. BZ WBK jest trzecim co do wielkości bankiem w Polsce posiadającym 600 oddziałów w całym kraju. Usługi banku konsekwentnie zdobywają najwyższe miejsca w rankingach takich pism jak Rzeczpospolita, Parkiet i Forbes Magazine.
Pani Małgorzata jest absolwentką Politechniki Warszawskiej. Posiada również tytuł MBA Szkoły Biznesu Politechniki Warszawskiej. 


PIOTR NOCEŃ

Piotr_Nocen

Resource Partners.

 

 

 

Jest wspólnikiem zarządzającym i zajmuje się przede wszystkim możliwościami inwestycyjnymi w Europie Środkowej i Wschodniej. Pracuje w Warszawie w Resource Partners, która jest nowo utworzoną grupą private equity skupiającą się na małych i średnich przedsiębiorstwach w Europie Środkowej i Wschodniej.

Czytaj więcej

Resource Partners inwestuje w transakcje wykupowe oraz finansowanie rozwoju firm z pozytywnym wskaźnikiem EBITDA, z silną pozycją na rynku oraz sprawdzoną strategią i dobrym modelem biznesowym, przede wszystkim w sektorze dóbr i usług konsumpcyjnych. Przed powstaniem Resource Partners, do roku 2008 pan Piotr Noceń był związany z The Carlyle Croup. W latach 2001-2007 pełnił był wspólnikiem i dyrektorem ds. inwestycji w 3TS Capital Partners. Zanim dołączył do 3TS Capital Partners, w latach 1999-2000 pan Noceń był dyrektorem w dziale doradztwa finansowego w Pricewaterhouse w Warszawie, gdzie jako członek zespołu ds. fuzji i przejęć w Europie Środkowej, pracował nad projektami doradczymi. W latach 1997-1999 pracował jako młodszy analityk akcji w Deutsche Bank (wcześniej Deutsche Morgan Grenfell). Piotr Noceń uzyskał tytuł magistra w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie na kierunku finansów i bankowości. Na tej samej uczelni ukończył także studia podyplomowe w Kolegium Gospodarki Światowej. Pan Piotr Noceń posiada także dyplom CFA.


 

CEZARY PIETRASIK

 pietrasik

Warburg Pincus.

 

Dołączył do Warburg Pincus w roku 2010, gdzie jest odpowiedzialny za inwestycje w Polsce. Jest również członkiem pan-europejskiego zespołu Telecom Media and Technology w Londynie. Przed podjęciem pracy w Warburg Pincus pełnił funkcję zastępcy dyrektora w Mid Europa Partners w Warszawie.

Czytaj więcej

Pan Cezary Pietrasik był zaangażowany w przejęcie firmy Bite (450 mln €) oraz wydanie ich wysokodochodowych obligacji w roku 2007, następnie w wykup własnych długów firmy w roku 2009 oraz w przejęcie firmy Invitel za kwotę 1,1 mld $ w roku 2009. W Mid Europa był odpowiedzialny za zawieranie i przeprowadzenie transakcji w różnych krajach Europy Środkowo-Wschodniej, szczególnie w Polsce, krajach bałtyckich oraz na Węgrzech. Przed dołączeniem do zespołu Mid Europa pan Cezary Pietrasik pracował w JPMorgan w Londynie w zespole Telecom & Media M&A, gdzie doradzał przy licznych ważnych transakcjach, m.in. przy sprzedaży udziałów CDP przez STMicroelectronics, przy zakupie udziałów Onet przez TVN, przy sprzedaży TDC Polkomtelowi oraz przy innych transakcjach w Europie Zachodniej oraz Środkowo- Wschodniej. Wcześniej, przez krótki okres związany był z firmą McKinsey w Warszawie.

Pan Cezary Pietrasik uzyskał tytuł magistra kierunku zarządzanie w London School of Economics oraz finanse i bankowość w Szkole Głównej Handlowej.


 

MICHAŁ POPIOŁEK

 popiolek

Dyrektor Departamentu Finansowania Strukturalnego i Mezzanine w BRE Banku, Polska (grupa Commerzbank).

 

Z sektorem bankowości inwestycyjnej jest związany od 15 lat, w tym ostatnie 11 lat z BRE Bankiem, gdzie początkowo był odpowiedzialny za inwestycje private equity. W 2006 roku zainicjował w BRE Banku działalność typu Mezzanine, a w 2008 r. został Dyrektorem Departamentu Finansowania Strukturalnego i Mezzanine. 

Czytaj więcej

Zanim rozpoczął karierę w BRE Banku, zdobywał doświadczenie w firmach konsultingowych i bankach (Citibank). Był zaangażowany w kilka transakcji M & A. Był i jest członkiem wielu Rad Nadzorczych. Jest absolwentem Szkoły Głównej Handlowej, kierunek finanse i bankowość. 

 


 

WITOLD  RADWAŃSKI

 radwanski

Prezez Zarządu Krokus Private Equity, prezez Zarządu Polonia Financial Services.

 

Jest wspólnikiem i prezesem Zarządu Krokus Private Equity – firmy zarządzającej funduszami private equity w Polsce. Jest również prezesem Zarządu Polonia Financial Services, firmy, która od 1995 r. zarządzała funduszami: NFI Magna Polonia, Nova Polonia, Prospect Poland Fund.

Czytaj więcej

Witold Radwański ma wieloletnie doświadczenie w inwestycjach kapitałowych, w tym w procesy prywatyzacyjne i inne transakcje finansowe. Jest przewodniczącym i członkiem wielu rad nadzorczych spółek. Od roku 2008 jest członkiem komitetu inwestycyjnego Krajowego Funduszu Kapitałowego. Witold Radwański pracował w Ministerstwie Finansów, Europejskim Banku Odbudowy i Rozwoju, Chase Manhattan Bank, Allied Irish Banks i jest absolwentem School of Advanced International Studies John Hopkins University. 


 

JACEK SIWICKI

 siwicki

Enterprise Investors.

 

W Enterprise Investors pracuje od 1992 roku. Zrealizował 19 inwestycji bezpośrednich, obecnie jest przewodniczącym lub członkiem rad nadzorczych 2 spółek portfelowych funduszy zarządzanych przez EI, w tym 1 spółki publicznej (Zelmer SA). Przed rozpoczęciem pracy w EI był m.in. Sekretarzem Stanu w Ministerstwie Przekształceń Własnościowych, odpowiedzialnym za prywatyzację kapitałową. 

Czytaj więcej

Enterprise Investors zarządza jedną z największych w Polsce i całym regionie Europy Środkowej i Wschodniej grupą funduszy typu private equity i venture capital o łącznym kapitale 1,7 mld Euro. Od 1990 roku siedem funduszy zarządzanych przez Enterprise Investors zainwestowało 1,3 mld Euro, realizując 116 projektów inwestycyjnych. Dotychczas fundusze odsprzedały udziały w 91 spółkach, a przychody inwestorów funduszy z tytułu inwestycji zakończonych osiągnęły kwotę 1,4 mld Euro. 


 

RAFAŁ SOSNA

 sosna

Penta Investments.

 

Dołączył do Penty Investments w styczniu 2009 roku. Zajmuje się nowymi akwizycjami w różnych sektorach biznesowych na terenie Polski. W Penta Investments Rafał Sosna jako Dyrektor Inwestycyjny z sukcesem zarządza restrukturyzacją firmy Drumet, największego producenta drutów stalowych, lin oraz taśmy do produkcji zszywek tapicerskich.

Czytaj więcej

Posiada bogate 12-letnie doświadczenie w branży private equity oraz bankowości inwestycyjnej w Europie Środkowo-Wschodniej. Brał udział w najbardziej prestiżowych regionalnych transakcjach M&A oraz przedsięwzięciach na rynku kapitałowym. Rafał Sosna jest absolwentem Politechniki Warszawskiej oraz INSEAD w Fontainebleau, gdzie zdobył stopień MBA. 


GRZEGORZ STABIŃSKI

 stabinski

Bank of America Merrill  Lynch.

 

Jest w Polsce dyrektorem bankowości inwestycyjnej w Bank of America Merrill Lynch, w banku pracuje od 3 lat. Wcześniej, przez ponad 7 lat pracował w UniCredit CA IB, ostatnio jako Dyrektor Wykonawczy działu doradztwa finansowego w Warszawie.

Czytaj więcej

Wybrane transakcje przeprowadzone przez Grzegorza obejmują doradztwo przy wtórnej ofercie akcji PKO BP, doradztwo dla ML Global Private Equity przy przejęciu Euromedic na Węgrzech, doradztwo dla HTCC (obecnie Invitel Holdings) w zakresie lewarowanego finansowania na potrzeby przejęcia Memorex na Węgrzech, doradztwo dla UniCredit w zakresie sprzedaży części Bank BPH na rzecz GE Money, doradztwo dla BSR Europe przy nabyciu LIM sp. z o.o., doradztwo dla GTS przy nabyciu Energis Polska, doradztwo dla Baring Central European Fund przy sprzedaży aktywów w Polsce i Rumunii, doradztwo dla Tel-Energo przy pozyskiwaniu finansowania strukturyzowanego, doradztwo dla LNM Holding (obecnie ArcelorMittal) przy nabyciu Polskich Hut Stali. Grzegorz jest magistrem finansów międzynarodowych Uniwersytetu w Amsterdamie oraz magistrem Szkoły Głównej Handlowej.


 

CEZARY STYPUŁKOWSKI

stypulkowski

Dyrektor zarządzający banku inwestycyjnego JP Morgan Investments Banking oraz szef banku inwestycyjnego JP Morgan w Europie Środkowej i Centralnej.

 

 

W JP Morgan pełni również funkcję Senior Country Officer na cały ten region. Karierę zawodową rozpoczął w roku 1981 w administracji publicznej. Pełnił funkcję doradcy w Komitecie Rady Ministrów do Spraw Reformy Gospodarczej. W 1985 r. został doradcą przewodniczącego Konsultacyjnej Rady Gospodarczej. 

Czytaj więcej

W latach 1987 – 1988 pracował jako doradca wicepremiera i jednocześnie pełnił funkcję sekretarza Komitetu Rady Ministrów ds. Reformy Gospodarczej. Na początku roku 1991 został prezesem i dyrektorem generalnym Banku Handlowego w Warszawie S.A. W 1998 r. Bank Handlowy, przy wsparciu ze strony McKinsey, stworzył od podstaw pion detaliczny (Handlobank). Pan Stypułkowski prowadził również pierwsze ratingi różnych instytucji handlowych z Polski oraz kierował pierwszą niegwarantowaną emisją euroobligacji w regionie (1995). W 1997 r. przeprowadził udaną prywatyzację Banku Handlowego, wciąż uważaną na Warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych za wzorcową transakcję. W latach 1993 – 2001 był członkiem Rady Międzynarodowego Instytutu Finansów w Waszyngtonie. W czerwcu 2003 r. pan Stypułkowski został prezesem Grupy PZU. 


 

FILIP SZUBERT

szubert

Penta Investments.

 

 

Z Penta Investments jest związany od 2008 roku. Jako Investment Manager aktywnie identyfikuje nowe możliwości inwestycyjne, zarówno w Polsce, jak i w Europie Środkowo-Wschodniej oraz zarządza polskim operatorem telewizji kablowej Stream. Wcześniej pełnił funkcję Engagement Managera w McKinsey & Company oraz był Starszym Konsultantem w BRE Corporate Finance. 

Czytaj więcej

Filip Szubert ukończył Politechnikę Warszawską na kierunku Zarządzanie i Marketing oraz Kellogg School of Management, gdzie uzyskał stopień MBA. Posiada również tytuł Chartered Financial Analyst (CFA). 


JACEK  KORPAŁA

 korpala

ARX Equity Partners.

 

Jest związany z ARX Equity Partners (przedtem DBG Eastern Europe) od kwietnia 1998 roku. Pełni funkcję wspólnika współzarządzającego oraz dyrektora zarządzającego w warszawskim biurze ARX. Jest odpowiedzialny za inwestycje w Polsce oraz w krajach bałtyckich.

Czytaj więcej

Pan Jacek Korpała reprezentuje fundusze zarządzane przez ARX, między innymi w zarządach takich firm jak: Ergis – Eurofilms SA, Komex SA i Kakadu Sp. z o.o. Wcześniej pełnił funkcję wspólnika, dyrektora finansowego oraz członka zarządu w firmie Arthur Andersen Polska. Głównymi obszarami działalności AACF były fuzje i przejęcia, finansowanie projektów, wycena i kwestie związane z IPO. Pan Jacek Korpała pracował także jako dyrektor w Departamencie Dużych Prywatyzacji w polskim Ministerstwie Prywatyzacji, gdzie był odpowiedzialny za transformacje oraz sprzedaż dużych spółek państwowych. Pan Korpała ukończył Szkołę Główną Handlową. Uczestniczył w szkoleniach z zakresu finansów korporacyjnych oraz rynków kapitałowych w Arthur Andersen, Amsterdam Institute of Finance oraz w innych polskich i zagranicznych szkołach biznesu. W latach 2006-2009 reprezentował Polskę w zarządzie EVCA. W latach 2004-2005 był członkiem zarządu PPEA. 


 

mec. DARIUSZ TOKARCZUK

 tokarczuk

Radca prawny i partner zarządzający w biurze Kancelarii Prawnej Gide Loyrette Nouel w Warszawie.

 

Jest radcą prawnym i partnerem zarządzającym w warszawskim biurze Kancelarii Prawnej Gide Loyrette Nouel. Ukończył Wydział Prawa na Uniwersytecie Wrocławskim, a także studia podyplomowe z zakresu zarządzania w Institut d’Etudes Politiques, Ecole des Ponts ParisTech, MINES ParisTech oraz College des Ingénieurs w Paryżu.

Czytaj więcej


Dariusz Tokarczuk specjalizuje się w transakcjach fuzji i przejęć, prawie rynków kapitałowych, projektach infrastrukturalnych i prawie spółek. Dodatkowo kieruje Departamentem Prawa Podatkowego oraz Prawa Konkurencji. Doradza polskim i zagranicznym inwestorom przy wyborze najodpowiedniejszych struktur prawnych i procedur inwestycyjnych w Polsce.

Jest prawnikiem rekomendowanym przez Chambers Global 2008, Chambers Europe 2008, PLC Which Lawyer 2009 i Legal 500 EMEA 2008 i 2010 w dziedzinie fuzji i przejęć oraz prawa spółek, PLC Which Lawyer 2010 i Chambers Europe 2009 w dziedzinie prawa konkurencji oraz Legal 500 EMEA 2009 i 2010 w dziedzinie prawa podatkowego.
Posługuje się językiem angielskim i francuskim. 


 

ANDRZEJ VOIGT

voigt
AV Inwestor SA.

 

 

Ukończył kierunek Ekonomika i Organizacja Handlu Zagranicznego na Uniwersytecie Gdańskim oraz posiada dyplom Executive MBA na Uniwersytecie Dunajskim w Austrii a także  uczestniczył w Executive MBA Field Study na University of California w Los Angeles, USA. Posługuje się  biegle  j. angielskim, niemieckim oraz rosyjskim.Pełnił funkcję Prezydenta AIESEC Polska w latach1989-1990 roku.

Czytaj więcej

Od ponad 20 lat zaangażowany w tworzenie nowych instytucji  publicznych, związanych z funkcjonowaniem gospodarki wolnorynkowej w Polsce. W latach 80-tych zaczynał

swoją działalność publiczną jako m.in. współzałożyciel Kongresu Liberałów w Gdańsku. W latach 1991-92  pełnił funkcję Doradcy Ministra Przekształceń Własnościowych i Pełnomocnika ds. reorganizacji Ministerstwa.     W latach 1992-94 był Pełnomocnikiem Rządu RP ds. utworzenia Państwowej Agencji ds. Inwestycji Zagranicznych RP ( PAIZ ) oraz następnie  jej Wiceprezesem.

Od połowy lat 90-tych zaangażowany w sektor bankowości komercyjnej, gdzie wspierał pierwsze projekty inwestycyjne w Polsce poprzez swoje zaangażowanie jako Dyrektor w Bank Austria Creditanstalt Poland SA. Od 2000 roku kieruje  jako Prezes Zarządu, firmą  AV Inwestor Spółka Akcyjna, która  zrealizowała  inwestycje  w branży nieruchomości komercyjnych, telekomunikacji, infrastruktury, energetyczno-paliwowej  na sumę ponad 150 milionów Euro, będąc również jednym z inwestorów  w tychże projektach. Od 2009 roku AV Inwestor SA  stał się funduszem Private Equity, kontrolowanym w 100% przez Andrzeja Voigt, pełniąc również funkcję współzarządzania nimi.