FINALIŚCI:

REALIZACJA ROKU

Realizacja znacząco zwiększająca potencjał przedsiębiorstwa, charakteryzująca się nowoczesnymi rozwiązaniami technologicznymi oraz wysoką jakością wykonania

Nagroda przyznawana w trzech dziedzinach:
Budownictwo kubaturowe

  1. Wykonawca: Unibep SA / Inwestor: GTC – Galeria Północna
  2. Wykonawca: Mosty Łódź S.A. / Inwestor: Miasto Łódź – Stadion Miejski Widzewa Łódź
  3. Wykonawca: Warbud SA, HB Reavis Construction/ Inwestor: HB Reavis Poland – West Station II
  4. Wykonawca: Mirbud S.A/ Inwestor: Miasto Gliwice  – Hala Gliwice

• Infrastruktura drogowa

  1. STRABAG
  2. Konsorcjum Eurovia Polska i Warbud
  3. Mota-Engil
  4. Fundamental Group

• Infrastruktura kolejowa

  1. Skanska
  2. Konsorcjum firm Budimex i Ferrovial Agroman
  3. STRABAG
  4. NDI SA

PROJEKT ROKU

Projekt wyróżniający się nowatorskim podejściem do podejmowanego tematu, zgodny z ustaleniami planu miejscowego i przepisów prawnych, mający na uwadze dobro środowiska, będący unikatowy w skali kraju

  1. Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku
    Inwestor: Miasto Gdańsk, Przedsiębiorstwo Usług Technicznych i Consultingowych Budownictwa Bud-Invent
    Projektant: Studio Architektoniczne Kwadrat
  2. Kompleks Wroclavia
    Inwestor: Unibail-Rodamco
    Projektant: IMB Asymetria
  3. Kompleks biurowy “Warszawa Business Garden”
    Inwestor: Vastint Poland
    Projektant: JSK Architekci
  4. Wiślane Tarasy 2.0
    Inwestor: Grupa Inter-Bud
    Projektant: Skoczek & Partners Architekci

SPÓŁKA BUDOWLANA ROKU

Spółka najbardziej aktywna w branży w obszarze wzrostu przychodów, wchodzenia na nowe rynki, ekspansji, wyróżniająca się swoimi działaniami w danym roku

  1. Grupa ERBUD
  2. IDS-BUD S.A.
  3. Mostostal Warszawa
  4. STRABAG
  5. F.B.I. TASBUD

LIDER TECHNOLOGII

Podmiot wykorzystujący najnowsze rozwiązania technologiczne, prowadzący badania naukowe i prace rozwojowe w dziedzinie budownictwa i pokrewnych

  1. Bolix
  2. Kolejowe Zakłady Nawierzchniowe „Bieżanów”
  3. STRABAG
  4. Future Pipe Industries

LIDER BEZPIECZEŃSTWA

Podmiot stosujący najwyższe standardy BHP, wykorzystujący osiągnięcia nauki i techniki dla poprawy warunków pracy, bezpieczeństwa i ochrony człowieka w środowisku pracy

  1. Polimex Mostostal
  2. LafargeHolcim
  3. SKANSKA
  4. Soletanche Polska
  5. Eurovia Polska

LIDER ZRÓWNOWAŻONEGO BUDOWNICTWA

Podmiot realizujący inwestycje zgodnie z najwyższymi standardami środowiskowymi i społecznymi, działający w duchu zielonego budownictwa

  1. Ghelamco Poland
  2. CEMEX Polska
  3. CFE Polska
  4. RD Bud

DORADCA ROKU

Podmiot wyróżniający się najwyższymi standardami usług doradczych oraz prawnych, wyspecjalizowany we współpracy z branżą infrastruktury i budownictwa

  1. White & Case
  2. EY
  3. Dentons
  4. WKB Wierciński, Kwieciński, Baehr

BANK FINANSUJĄCY ROKU

Podmiot wyróżniający się wzorową współpracą w dziedzinie finansowania inwestycji
w obszarze infrastruktury i budownictwa

  1. PKO Bank Polski
  2. Bank Millennium
  3. mBank
  4. Bank Zachodni WBK

OSOBOWOŚĆ BRANŻY

Nagroda za biegłość w praktykach biznesowych, ponadprzeciętną jakość prowadzenia firmy oraz innowacyjność w działaniu dla kształtowania doskonałego ładu korporacyjnego

  1. Ireneusz Merchel – Prezes Zarządu, PKP Polskie Linie Kolejowe
  2. Jan Motz – Prezes Zarządu, Capital Park
  3. Bogdan Czapczuk – Prezes Zarządu F.B.I. TASBUD S.A.
  4. Jerzy Werle – Prezes Zarządu, WARBUD
  5. Rafał Trusiewicz – Prezes Zarządu, Katharsis Development