AGROBIZNES 4.0 – Debata z udziałem przedstawicieli branży

  • Doctor using tablet computer

Już w 20 marca 2019 r. w Hotelu Bristol w Warszawie będzie miała miejsce ekspercka debata o planach rozwoju sektora rolnictwa w Polsce oraz o innowacyjnych rozwiązaniach technologicznych. Spotkanie odbędzie się pod Patronatem Honorowym Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie.

Globalna rewolucja cyfrowa wywiera coraz większy wpływ na sektor rolniczy, dlatego też przedsiębiorcy zaczynają coraz prężniej ze sobą konkurować w wyścigu po innowacje. Celem spotkania będzie wypracowanie odpowiedzi na pytania związane z perspektywami rozwoju branży, jak pokonać bariery prawne, by przemysł rolniczy miał możliwość stabilnego rozwijania innowacyjnych produktów i usług oraz jak zapewnić rolnictwu wsparcie finansowe i technologiczne. Dyskusję zdominują zagadnienia związane z wykorzystaniem IT w sektorze rolniczym oraz wdrażaniem sposobów na zwiększenie produkcji i wydajność pracy. Eksperci pochylą się również nad metodami wsparcia finansowanego producentów z branży oraz porozmawiają o szansach i wyzwaniach dla rolników.

Udział w spotkaniu potwierdzili między innymi: Wiesław Hałucha – Prezes Zarządu, Alventa SA, Jacek Kostrzewa – Prezes Zarządu Skotan, Piotr Maciak – Prezes Zarządu, Nordkalk, Cezary Pisowodzki – Dyrektor Finansowy Syngenta Central Europe, Członek Zarządu Syngenta Polska oraz Prof. Sławomir Podlaski – Kierownik Katedry Fizjologii Roślin, Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego.

 

Like us: